Podzespoły  BHA250 i BHI160 - zestawy sensorów do smartfonów i wearable 

 

Firma Bosch Sensortec oferuje układy BHA250 i BHI160 będące zestawami czujników przeznaczonych do zastosowania w urządzeniach przenośnych i smartfonach pracujących pod kontrolą systemu Android.

Dzięki bogatemu wyposażeniu układy pozwalają na odciążenie głównego procesora aplikacji i dzięki temu na ograniczenie poboru mocy.

Układ BHA250 zawiera 3-osiowy akcelerometr, natomiast BHI160 jednostkę pomiarową z 6-osiowym żyroskopem/akcelerometrem inercyjnym. Oba są wyposażone w procesor sygnałowy firmy Bosch Sensortec - Fuser Core, który jest 32-bitowym mikrokontrolerem zoptymalizowanym do realizacji opracowanych przez firmę specjalnych algorytmów obsługi sensorów przy jednocześnie bardzo małym poborze mocy - jest on o ok. 95% mniejszy niż w innych mikrokontrolerach pracujących w zbliżonych aplikacjach.

Układy BHA250 i BHI160 zostały opracowane specjalnie do zastosowania w smartfonach pracujących pod kontrolą systemu Android, w których zapewniają elastyczne rozwiązanie umożliwiające detekcję ruchu oraz przetwarzanie danych z sensorów. W obu układach, 32-bitowy mikrokontroler Fuser Core ma 96 kB ROM, włączając w to bibliotekę BSX oraz 48 kB RAM dla dodatkowych sterowników, buforowania danych oraz dla do przyszłych rozszerzeń funkcjonalności. Układy mają 3 wyprowadzenia GPIO ogólnego przeznaczenia, a komunikację z systemem nadrzędnym zapewnia szybki interfejs I2C (do 3,4 Mbit/s).

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie