Ze świata  MATRIX Creator - złożony moduł do Raspberry Pi do tworzenia aplikacji IoT 

 

Firma MATRIX Labs wraz z dystrybutorem komponentów elektronicznych, firmą Farnell element14, wprowadziły na rynek płytkę MATRIX Creator.

MATRIX Creator pozwala rozszerzyć Raspberry Pi o bogaty zestaw funkcji oraz skraca czas i zmniejsza koszty opracowywania nowych urządzeń IoT.

Płytka została zaprojektowana dla Raspberry Pi i zawiera m.in. układ FPGA Xilinx Spartan 6, mikrokontroler z rdzeniem ARM Cortex M3, szereg sensorów pozwalających na wykrywanie ruchu, mierzenie temperatury, wilgotności, światła widzialnego, ultrafioletowego i podczerwonego. Ma też 8 mikrofonów i 35 diod LED. Płytkę można programować w 40 różnych językach, a do tego obejmuje zintegrowane interfejsy komunikacyjne Z-Wave i ZigBee. Wspiera również szereg interfejsów analogowych i cyfrowych. Co więcej, może być użyta jako samodzielne urządzenie, pracujące pod kontrolą wbudowanych w nią procesorów.

MATRIX Creator jest przeznaczony do rozwijania aplikacji systemów zautomatyzowanego sterowania, a szczególnie automatyki domowej, w których wykorzystywane są podzespoły optyczne i audio. Bardzo dobrze sprawdzi się także w robotyce oraz m.in. w aplikacjach związanych z logistyką dla firm, w projektach asystentów głosowych, systemach kształtowania wiązek radiowych i lokalizacji ich źródeł, a nawet w automatycznych maszynach do obsługi klientów. Ma także pomagać w nauce projektowania, wyręczając projektantów z wielu typowych, żmudnych czynności.

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie