Podzespoły  QorIQ LS1012A - 64-bitowy procesor sieciowy do aplikacji zasilanych z baterii 

 

Firma NXP poinformowała o dostępności swojego nowego produktu - procesora sieciowego QorIQ typu LS1012A. Jak wskazuje sama nazwa układu, jest on przeznaczony do tworzenia sieci cyfrowych, w których umożliwia realizację bezpiecznej, szyfrowanej transmisji danych.

W miniaturowej obudowie o wymiarach 9,6 mm×9,6 mm zawarto 64-bitowy rdzeń ARM Cortex-A53 (v8) z zestawem akceleratorów funkcji sieciowych pracujących w architekturze QorIQ. Jednym z zastosowań nowego procesora są dyski sieciowe - jego obudowa jest wystarczająco mała, aby zmieściła się na płytce drukowanej dysku twardego bez powodowania zmiany jego wielkości i tym samym umożliwiała włączenie go do sieci np. Ethernet.

Układ QorIQ LS1012A zawiera akcelerator kryptograficzny o małym poborze mocy, dwa interfejsy Ethernet 2,5 Gb/s, PCIe, SATA3 i USB 3.0 dostępne w warstwie fizycznej.

Dla przyśpieszenia prac projektowych firma NXP oferuje zestaw ewaluacyjny FRDM-LS1012A zapewniający łatwy dostęp do wyprowadzeń I/O, mający możliwość zasilania z baterii, z opcjonalnymi płytkami rozszerzeń funkcjonalności.

Więcej na www.nxp.com

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie