Podzespoły  LT8304 - kontroler "H-grade" przetwornicy flyback 

 

Firma Linear Technology będąca teraz częścią Analog Devices poinformowała o wprowadzeniu do oferty układu LT8304H/-1 o podwyższonym zakresie temperatury pracy złącza aż do +150°C. Wersja "H-grade" kontrolera jest przeznaczona do zastosowań specjalnych w wymagających aplikacjach, pracujących w trudnym środowisku.

Układ LT8304 jest kontrolerem izolowanej przetwornicy pracującej w konfiguracji flyback. Nie wymaga stosowania transoptorów lub odrębnego uzwojenia na transformatorze w celu próbkowania napięcia. Charakteryzuje się przy tym szerokim zakresem napięcia wejściowego 3...100 VDC, maksymalną mocą dostarczaną do obciążenia 24 W oraz odporności izolacji na napięcie przebicia wynoszące co najmniej 1 kV.

W obudowie zawarto tranzystor kluczujący DMOS (2 A/150 W). Układ z sufiksem nazwy "-1" może przy napięciu wyjściowym do 1 kV. Zapewnia lepszą od ±5% stabilizację napięcia wyjściowego w dopuszczalnym zakresie zmian napięcia wejściowego, prądu obciążenia i temperatury.

Może być przełączany w tryb o obniżonym szumie napięcia wyjściowego. Układ wyposażono w obwody zabezpieczające przed zwarciem, spadkiem napięcia oraz miękkiego startu, kompensacji pętli sprzężenia zwrotnego i kompensacji temperaturowej diody w obwodzie wyjściowym. Układ jest oferowany w obudowie SO-8.

Więcej na www.linear.com

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie