Podzespoły  Łatwo wymienialny dekiel ochronny 

 

Stacje do ładowania pojazdów elektrycznych prądem zmiennym są wykonywane w dwóch wariantach ? z kablem i wtykiem wprost do podłączenia do auta lub z gniazdem, do którego użytkownik podłącza własny kabel. W przypadku drugiej opcji należy właściwie zabezpieczyć gniazdo wylotowe na stacji przed wpływem czynników zewnętrznych.

Niestety zdarza się dość często, że taka osłona jest uszkadzana (przypadkowo lub celowo - w skutek aktów wandalizmu). Producenci stacji ładowania poszukują rozwiązań, które podczas eksploatacji pozwolą na łatwą wymianę uszkodzonego elementu.

W ofercie Phoenix Contact pojawiły się nowe dekle ochronne, które można wymienić bez konieczności mechanicznej ingerencji we wnętrze stacji ładowania. Rama mocująca stabilizuje gniazdo wylotowe oraz stanowi bazę dla uchylanego dekla.

Ramka z deklem, dostępna pod oddzielnym numerem zamówieniowym, jest dokręcana z zewnątrz czterema wkrętami. To pozwala w szybki sposób dokonać naprawy uszkodzonego urządzenia zapewniając mu dalszą, bezawaryjną i bezpieczną pracę.

Więcej na www.phoenixcontact.com

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie