Podzespoły  AMT49105 - 3-fazowy driver obciążenia indukcyjnego 

 

Firma Allegro Micro oferuje układ scalony typu AMT49105 będący driverem obciążenia indukcyjnego o dużej mocy, wynoszącej ponad 1 kW, takiego jak silnik BLDC zasilany za pomocą tranzystorów NMOS pracującymi w układzie mostkowym, 3-fazowym.

Układ ma wyjścia sterujące bramkami tranzystorów, może zasilać współpracujący mikrokontroler. Jest przeznaczony do aplikacji z mikrokontrolerem wytwarzającym sygnały sterujące silnikiem, komunikującym się z ECU, sygnalizującym błędy i status. Interfejs układu jest kompatybilny ze standardami ISO17987 (LIN 2.X) i SAE J2602, ale może też pracować w trybie PWM.

Zintegrowany regulator napięcia zapewnia napięcie zasilające bramki tranzystorów NMOS już przy napięciu 7 V (przy napięciu 5,5 V funkcjonuje z ograniczoną obciążalnością prądową). W układzie jest dostępny też wzmacniacz o programowalnym wzmocnieniu i offsecie, służący do pomiaru prądu obciążenia z użyciem bocznika low-side.

Obwody diagnostyczne chronią układ przed spadkiem napięcia wejściowego, przegrzaniem oraz zwarciem wyjścia. Układ AMT49105 jest dostępny w obudowie QFN-48. Spełnia wymagania norm ISO-26262 oraz ASIL-B.

https://www.allegromicro.com/en/Products/Motor-Driver-And-Interface-ICs/BLDC-Drivers/AMT49105.aspx

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie